הכשרת מעצבי מדיניות

 זו תכנית דו-שנתית בה המלגאים (לרוב עובדים בשירות הציבורי) מקבלים הכשרה תיאורטית ומעשית בתחומי הכלכלה, המדיניות והחברה האזרחית, ומקנה כלים בניהול תהליכי שינוי בארגונים ובמערכות ציבוריות, ובארגוני החברה האזרחית. התכנית מתנהלת בשיתוף עם שתיל והאוניברסיטה העברית בירושלים.

ב-2011 נפתח המחזור השני של התכנית להכשרת מעצבי מדיניות לפרק הפרקטיקום בארגונים.

המחזור השני של התכנית להכשרת מעצבי מדיניות כלכלית-חברתית סיים את פעילותו בתחילת קיץ 2012. העמיתים השלימו בחודשים האחרונים את פעילותם בארגונים ובפרויקטים השונים בהם לקחו חלק. בין אלה פרויקטים בעמותות ידיד, ארגון בזכות, רשת בתי המדרש, ארגון כל זכות, האגודה לזכויות האזרח ורופאים לזכויות אדם.

 תהליכים ומסמכים שעמיתי התכניות היו שותפים להנעתם וגיבושם משמשים כיום בסיס להצעות חוק (בנושא נגישות לשירותים ציבוריים של עמותת ידיד), למדדים ציבוריים (דוגמת המדד לשילוב אנשים עם מוגבלויות במרחב העירוני של ארגון בזכות), למידע אודות זכויות חברתיות-כלכליות (אתר זכויות משותף בערבית למועצת ביר אל מכסור, ארגון כל זכות וארגון אינג'אז) ולתהליכי עבודה נוספים בארגונים.

 בין העמיתים יש כאלה שמצאו את דרכם לעולם הארגונים, אחד העמיתים עבר לשמש כסמנכ"ל תכנון ופיתוח בארגון אזרחי, אחרת השתלבה ככותבת תכניות בפרויקט לאומי לחינוך פיננסי, פרויקט המציב את סוגיות השיתוף הבינמגזרי במקום חשוב. עמיתים ועמיתות אחרים מסתייעים בידע ובמידע שצברו במסגרת התכנית בפעילותם המקצועית ובדיאלוגים שיש למשרדיהם עם ארגוני החברה האזרחית

בשנת 2013 תהיה תכנית שנתית בהיקף של 250-300 שעות. המסגרת כוללת לימודים תיאורטיים והתנסות בזירת הפעילות של הארגונים. המשתתפים יעברו התנסות בצוותי עבודה נושאיים, התכנים שיעסקו בהם ממוקדים לפיתוח תשתיות ידע ותשתיות מקצועיות של ארגונים. גודל הקבוצה יהיה עד 20 אנשים ההרכב יורכב מנציגי מגזר ציבורי, עסקי ומינון נמוך של משתתפים הבאים מהעולם האזרחי. גיוון בתחומי תוכן וידע. המטרות המרכזיות הן העמקת הידברות בין מגזרים, פיתוח יכולות ויצירת כלים נותרים בעינם.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s