בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים- סיכום פעילות 2016-2017

קול קורא 2017

במאי 2016 יצא פרויקט 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' בפרויקט משותף עם התאחדות הכדורגל וארגון שחקני הכדורגל.  במסגרת הפרויקט יצא קול קורא לכל קבוצות הכדורגל בישראל (מקצועיות וחובבניות) לקידום סובלנות, חיים משותפים ודו קיום בכדורגל הישראלי.

בתחילת 2017 התקיימו שני סבבים נוספים של מענקים ל- 14 קבוצות זוכות לעונת 2016-2017.

אירוע נגד הגזענות בספורט 2017

בחודש אפריל 2017 התקיים אירוע ראשון מסוגו של סולידריות בין שחקני כדורגל לבין הפליטים השוהים במתקן חולות. לאירוע, שהתקיים במתקן שנמצא בגבול מצרים, הגיעו כל קבוצת הנוער של בני יהודה (קבוצה המשחקת בשכונת התקווה בת"א- שכונה עם מתח רב בין המקומיים לפליטים), קבוצת הנוער של בני סכנין, קבוצת מכבי באר- שבע ונציגי הקבוצה הבוגרת של הפועל ת"א. האירוע זכה לסיקור תקשורתי נרחב ובהשראתו התקיימו מספר אירועים של סולידריות עם הפליטים ברחבי הארץ.

הנבחרת לאחריות חברתית 2017

יוזמה חדשה שהחלה ב- 2017 היא הקמת "הנבחרת לאחריות חברתית". היוזמה היא בשיתוף ההתאחדות לכדורגל וארגון שחקני הכדורגל, במסגרתה נבחרו מעל 30 שחקנים ושחקניות כדורגל מכל הליגות (ליגת העל, לאומית, ליגות נמוכות ונשים)- מתוכם נבחרו 14 שחקנים, אשר קיבלו אות כבוד על פעילותם החברתית ותרומתם למאבק בגילויי גזענות. 14 הנבחרים מעודדים מעורבות של שחקני כדורגל בחברה ובקהילה ומגיבים ראשונים לאירועים גזעניים במגרשים. לאורך השנה כולה נערכו אירועים שונים בהם לקחו חלק שחקני הנבחרת לאחריות חברתית: אירוע תמיכה בבעלי מוגבלויות, אירוח של ילדי פליטים ע"י קבוצת הפועל ת"א לכבוד היום הבינלאומי למאבק בגזענות.

קבוצת השווים 2017

'קבוצת השווים' שמפגישה אחת לשבועיים בין ילדים יהודים וערבים ממזרח ומערב ירושלים התחילה ב- 2017 את שנתה הרביעית.